فراخوان I.U.F در حمایت از مبارزات کارگران نیشکر هفت تپه

فدراسیون جهانی کارگران با انتشار فراخوانی در حمایت از مبارزات کارگران نیشکر هفت تپه، از اعضای خود خواسته است آن را امضا کرده


فراخوان I.U.F در حمایت از مبارزات کارگران نیشکر هفت تپه

و برای علی خامنه ای ارسال کنند. همه می توانند از این فراخوان حمایت کنند …

پیرو سخنرانی نمایندگان فدراسیون آی یو اف در 14 ژوئن 2017 در اجلاس سازمان جهانی کار، این فدراسیون در تاریخ 17 ژوییه از تمامی اعضای خود و نهادهای کارگری در سراسر جهان درخواست کرد تا با فشار آوردن بر رهبر جمهوری اسلامی آقای علی خامنه ای خواستار پرداخت دستمزدهای عقب افتاده و مزایای کارگران و بازنشسنگان این شرکت شوند.
این فراخوان بشکل نامه های اینترنتی است که خطاب به به رهبر و دیگر مسئولین جمهوری اسلامی فرستاده می شود. به تشریح وضععیت و مبارزه صنفی کارگران طی سالهای طولانی برای دریافت حقوق و مزایای عقب افتاده شان و سرکوب کارگران توسط دولت پرداخته است و همچنین بیان می کند که طی یک اعتصاب و مبارزه صنفی 42 روزه کارگران توانستند سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه را تشکیل دهند گرچه به سرکوب و دستگیری و اخراج کارگران و نماینده های سندیکا منجر شد.
امروز شرایط کارگران این شرکت نسبت به گذشته بسیار بدتر شده است، این شرکت دو سال پیش در یک زد و بند که مفاد آن معلوم نیست به بخش خصوصی واگذار شده است. از مهرماه سال گذشته هزاران کارگر شاغل و بازنشسته اعتراضات خود را برای نگرفتن دست مزدهایشان که گاه بین دو تا چهار ماه عنوان شده است آغاز کرده اند. دلیل عدم پرداخت حقوق بازنشستگان را بخاطر پرداخت نشدن بدهی به صندوق تامین اجتماعی عنوان می کنند. نزدیک به نیمی از کارگران هفت تپه قراردادی هستتد، کارگران و اعضای خانواده هایشان مورد اذیت و آزار قرار می گیرند، دائما آنها را زیر نظر دارند و دستگیری های کوتاه مدت ادامه دارد و با ایجاد رعب و وحشت کارگران را از ادامه اعتراضاتشان باز می دارند و مدام تهدید می کنند که اگر این اعتراضات ادامه یابد شرکت را تعطیل می کنیم.
آی یو اف از خواسته کارگران هفت تپه برای پرداخت تمامی دستمزدهای عقب افتاده، مزایا و بررسمیت شناختن سندیکا بعنوان نماینده واقعی کارگران شرکت نیشکر هفت تپه و برگرداندن شرکت نیشکر هفت تپه به بخش دولتی حمایت می کند.
لطفا لینک زیر را ملاحظه کنید و با اضافه کردن نام، ای میل اتان، نهادتان از این فراخوان حمایت کنید.

http://www.iufcampaigns.org

متن نامه
سید علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی
من این نامه را برای شما می فرستم برای نقض مستمر حقوق کارگران نیشکر هفت تپه در شوش. مشکلات و شرایط کارگران بدتر شده است و سالها است که این کارگران مبارزه می کنند برای بهتر شدن شرایط اشان اما آنها مورد اذیت و آزار قرار می گیرند و به زندان می افتند. این شرایط از زمان خصوصی سازی این شرکت در سال 2015 بدتر شده است. هزاران کارگر دستمزدهایشان را گاه تا چهار ماه دریافت نکرده اند و دلیل عدم پرداخت حقوق بازنشستگان را نپرداختن بدهی به سازمان تامین اجتماعی مطرح می کنند. نزدیک به نیمی از کارگران قراردادی و موقت هستند و اگر درخواست شان را برای حق وحقوشان مطرح می کنند مدیر شرکت آقای ناصر افشار به آنها توهین می کند و آنها را تهدید می کند که شرکت را تعطیل می کند. مدیریت بخش خصوص شکست خورده است ما از دولت شما می خواهیم که پرداخت دستمزد و مزایای بازنشستگان آن شرکت را تضمین کند، سندیکای هفت تپه را بعنوان نماینده واقعی کارگران به رسمیت بشناسد و شرکت را از بخش خصوصی پس بگیرد و بدهی سازمان تامین اجتماعی را بپردازد و وظایف خودش در مقابل کارگران بجا آورد.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s