پشتیبانی از درخواستهای عمومی دستمزدبگیران ایران

ما برای دفاع از حق حیات این دبیر و پشتیبانی از درخواستهای عمومی دستمزدبگیران ایران همه هموطنان را به همراهی فرا می خوانیم. ما در حدود امکانات خود از تاریخ این فراخوان سندیکاهای سراسر جهان را به همبستگی در مبارزات دستمزدبگیران ایرانی دعوت خواهیم کرد.


پشتیبانی از درخواستهای عمومی دستمزدبگیران ایران

با این امید که بتوانیم از فرصت اجلاس های کنفرانس بین المللی کار (4 تا 17 ژوئن) در ژنو بهره گیریم و رژیم ولایت مطلقه فقیه را از تشدید اختناق حاکم بر فعالیت های سندیکایی بازداریم. هر یک از ما میتوانیم با امضای این فراخوان و با ارسال ترجمه این نامه به سندیکاهای گوناگون نقش سازنده ای در این مبارزه بر عهده گیریم.

پشتیبانی از درخواستهای عمومی دستمزدبگیران ایران

فراخوان

کارنامه خونین و ننگین جمهوری اسلامی پیش روی همگان است. شکنجه، زندان، کشتار، چپاول اموال عمومی و خصوصی، جنگ، تروریسم، گروگانگیری، بیماری، بیکاری، ورشکستگی اقتصادی، گرسنگی، اعتیاد، تن فروشی، فروش کودکان و اعضای بدن، گورخوابی و تجاوز سیستماتیک مستمر به همه عرصه های زندگی هم میهنان ما از آن جمله است. نکبت این رژیم جنایتکار به آلودگی آب، هوا، زمین، کوهخواری، دریاخواری، زمینخواری، جنگلخواری و و و منجر شده است. این رژیم که دشمن ترین دشمنان ایران وایرانی است در روابط بین المللی همه جهانیان و بیش از همه همسایگان ایران و غالب کشورهای مسلمان نشین، جوامع مهاجر مسلمان در سراسر دنیا را به جنگ، ترور، نا امنی، جنبش های فرقه ای و بدبختی های گوناگون مبتلا کرد.

در این میان بزرگترین بخش جمعیت ایران یعنی جمعیت در سن اشتغال سخت آسیب دیده است. جزء کوچکی از این جمعیت را دستمزدبگیران بخش عمومی و خصوصی تشکیل می دهند. مابقی یعنی اکثریت امکان کار ندارند. زنان و بیکاران در فقر مطلق هستند. بازنشستگان از حیز هستی ساقط شده اند. حداقل دستمزد ماهانه و مستمری بازنشستگی برای معیشت یک هفته یک خانواده کافی نیست.

در چنین شرایطی اختناق حاکم از بروز آزادانه هرگونه درخواست قانونی جلوگیری می کند. هیچ روزنه روشنی برای رهایی و احقاق حقوق دستمردبگیران میهن ما، زنان و جوانان بیکار و بازنشستگان وجود ندارد. به عنوان نمونه از مورد اعتصاب غذای آقای اسماعیل عبدی فعال حقوق صنفی و دبیر سابق کانون صنفی معلمان ایران نام می بریم. این دبیر از روز اول ماه مه که مصادف با هفته معلم، (روزقتل دکتر حسن خانعلی دبیر دبیرستانهای تهران در تظاهرات مسالمت آمیز 1340 است) تاکنون به عنوان اعتراض به حکم شش سال حبس به جرم مشارکت درفعالیت های سندیکایی در اعتصاب غذاست.

علیرغم همه اعتراضات بین المللی جمهوری اسلامی با تجهیز و فعال کردن تمام دستگاه های سرکوب در زندانها، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، بسیج معلمین، دانش آموزان، دانشجویی، کارگری، کارمندی، وزارت اطلاعات، قوه قضاییه، نمایندگان معلم مجلس اسلامی و دولت اسلامی برای در هم شکستن این اعتصاب به کار برده و میبرند.

ما برای دفاع از حق حیات این دبیر و پشتیبانی از درخواستهای عمومی دستمزدبگیران ایران همه هموطنان را به همراهی فرا می خوانیم. ما در حدود امکانات خود از تاریخ این فراخوان سندیکاهای سراسر جهان را به همبستگی در مبارزات دستمزدبگیران ایرانی دعوت خواهیم کرد. با این امید که بتوانیم از فرصت اجلاس های کنفرانس بین المللی کار (4 تا 17 ژوئن) در ژنو بهره گیریم و رژیم ولایت مطلقه فقیه را از تشدید اختناق حاکم بر فعالیت های سندیکایی بازداریم. هر یک از ما میتوانیم با امضای این فراخوان و با ارسال ترجمه این نامه به سندیکاهای گوناگون نقش سازنده ای در این مبارزه بر عهده گیریم.

02.06.2017

امضاها به ترتیب الفبا:

ویکتوریا آزاد، جعفر آزرمگین (فعال حقوق بشر)، مجيد آژنگ (عضو شوراى رهبرى حزب سكولار دمكرات ايرانيان)، کاوه آهنگری (فعال سیاسی)، رضا اسماعیلی، محمد الهی، سعید امیدی، نيره انصارى (حقوق دان)،

محسن باباخانی، وحید بدیعی، سعيد بهبهانی (مدير ميهن تى وى)، سینا چهراز، پرویز حدادی زاده (کنشگر سیاسی ـ آمریکا)، منیژه حبشی (وکیل دادگستری ـ واشنگتن)، محبوبه حسین پور، آرش خسروی، اسفندیار خلف، احمد خلیلی، غلامرضا خواجوی، فرزین خوشچین، میترا درویشیان، دیاکو دوست پندار، مهددی ذولفقاری، احمد رافت، منوچهر راموز، رحیم رحمانی، رضا رحیمی، جهانشاه رشیدیان، رضا رضائی، محمد رضا روحانی (وکیل دادگستری)، غزال روحانی (حقوق دان)، خسرو زارع فرید، فتحیه زرکش یزدی، مهین سلطانی، علی سلیمانی، مازیار شکوری گیل چالان، کیوان شکوری، رویا صادقی، دارا صالح زاده، ضیاء صدرالاشرافی، بهزاد صمیمی، ندا صوفیه، پرویز ضرغامی، صلاح عباسی، دكتر سياوش عبقری (استاد دانشگاه و تلاشگر سیاسی و فرهنگی)، دكتر شهلا عبقری (استاد دانشگاه و تلاشگر سیاسی و فرهنگی و حقوق زنان)، آزاده عرفانی (وکیل مهاجرت ـ ویرجینیا)، احمد علی عرفانی (وکیل دادگستری ـ واشنگتن)، مراد عزیزی، پری عسگری، شهرام علیمردانی، خلیل غزلی (روزنامەنگار مستقل)، سعید غلامی، الیار فاتحی، یاشار فاتحی، وحید فرخنده خوی فرد، زمان فیلی، فرهنگ قاسمی (رئيس كميسيون حقوق بشر فدراسيون دانشگاه ها و مدارس عالى اروپا)، رضا گوران، جهانگیر لقایی، خلیل محمدی، دکتر گلمراد مرادی (نویسنده و محقق)، آویده مطمئن فر، احمد مقیمی، سارا مولودی، شکوه میرزادگی، بهار نارنجی، مظفر نامداری (نقاش و مجسمه ساز)، رضا وزیریان، اسماعیل وفا (یغمایی شاعر ونويسنده)، فرهاد وفادار، میترا هخامنش، ابراهیم یعقوبی، پدرام یونسی

اینجا امضا کنید:

https://fa.petitions24.com/support_the_general_rights_of_the_wage_earners_in_iran

تماس:

amuzgaran@outlook.com

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s