بازداشت و زندانی نمودن کارگران و معلمان را قویا» محکوم مینماییم

%d9%85%d8%ad%da%a9%d9%88%d9%85%db%8c%d8%aa-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%da%a9%d8%a7%d8%b1%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%88-%d9%85%d8%b9%d9%84%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%aa%d9%88%d8%b3%d8%b7گروههایی از کارگران و اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران درکردستان دستگیری کارگران و معلمان را محکوم کرده و ضمن حمایت قوی از آقای جعفر عظیم زاده اعلام کردند که اجازه نخواهند داد که براحتی کارگران را زندانی نموده و به حبس بکشند.


بازداشت و زندانی نمودن کارگران و معلمان را قویا» محکوم مینماییم

در آستانه تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۶ ما کارگران در کردستان، اقدام حاکمیت و قوه قضاییه را که در روز ۵ بهمن‌ماه ۹۵ به منزل آقای عظیم زاده جهت دستگیری ایشان هجوم نموده‌اند قویا» محکوم مینمائیم.
چنین اقدامی را نه درمورد اختلاس گران، رانت خواران و مفاسد اقتصادی، بلکه علیه انسان های آزادی خواه و فعال‌ کارگری همراه با رعب و تهدید خانواده های آنان بکارمیگیرند.
مجریان و تحمیل کنندگان چنین شرایط فلاکتباری برمیلیونها کارگر و مزدگیر این جامعه، برای سود بیشتر و حل بحرانهای خودساخته شان، قصد ادامه تحمیل زندگی چندین‌ برابر زیر خط فقر برای کارگران ایران را جهت سال ۹۶‌ تدارک دیده اند.
سرمایه داران و حکومت حامی آنان، آقای جعفر عظیم زاده مدافع پیگیر بالا بردن سطح دستمزدها و تلاشگر بهبود شرایط زندگی مزدبگیران و فعال جمع آوری طومار چهل هزار امضاء و نماینده شاکیان علیه فساد مالی در سازمان تامین اجتماعی در دولت قبلی را تهدیدی برای امنیت و چپاول های خود میبینند. درنتیجه جهت دستگیری ایشان با پرداخت هر هزینه ای اقدام‌ مینمایند.
اینان سخت در اشتباهند و نمیدانند که این جنبش اعتراضی کارگران است که چنین رهبرانی را به جلوی صحنه اجتماعی میراند. این اعتراضات بی وقفه از سفره خالی ما کارگران و آمار خودکشی های بیکاران و این همه نابرابری ها که در جامعه هر روز جریان دارد مایه میگیرد. و تا این شرایط مشقت بار ادامه داشته باشد، امثال آقای عظیم زاده صدای اعتراضی این وضعیت اند و خاموش شدنی نیستند.
اقای عظیم زاده صدای اعتراضی ما کارگران و مدافع پیگیر حقوق کارگران است.
ما کارگران تلاش این انسان خستگی ناپذیر را ارج می نهیم. شرایط ما کارگران دیگر با این وضعیت غیرقابل تحمل و فلاکت بار کنونی، فرق چندانی با شرایط حبس و زندان ندارد. ما کارگران ایران از هیچ‌ تلاش و کوششی جهت ارتقاء دستمزدها، احیای حقوق پایمال شده خود و تلاش برای ایجاد و گسترش تشکل های مستقل کارگری دریغ نخواهیم کرد همچنانکه هر روزه شاهد چندین تجمع و اعتراض و اعتصابات کارگری برای دستبابی به مطالباتمان هستیم.
ما کارگران اجازه نخواهیم داد که براحتی کارگران را زندانی نموده و به حبس بکشید. قوه قضائیه و مسئولین امنیتی مطمئن باشند که در مقابل ادامه این فشارها بر فعالین کارگری ساکت نخواهیم نشست و جهت ارتقاء دستمزدها و ایجاد تشکل های کارگری مبارزه خواهیم نمود و کارگران زندانی را آزاد خواهیم کرد.
زنده باد مبارزات کارگران ایران
اعضا هیت مدیره و کارگران عضو اتحادیه آزاد کارگران ایران در کردستان
جمعی به نمایندگی از کارگران اخراجی کارخانه نساجی کردستان
جمعی به نمایندگی از کارگران اخراجی کارخانه پرریس سنندج
جمعی به نمایندگی از کارگران کارخانه شاهو سنندج

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s